NIE DAMY SIĘ W UMP

Aktualności

Nie damy się w UMP. Dziennik stanu epidemii koronawirusa

Nie damy się w UMP. Dziennik stanu...

Szanowni Państwo, Pracownicy i Studenci Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu! W ostatnich dniach poznaliśmy skład Senatu kadencji 2020-2024. Wybrano 12 osób z grona profesorów, 5 osób z grupy pozostałych nauczycieli akademickich oraz jedną osobę z grona pracowników administracji, pracowników naukowo-technicznych, inżynieryjno-technicznych i biblioteki. Szczegóły podano w komunikacie nr 26 Uczelnianej Komisji Wyborczej. Swojego wyboru dokonali również studenci, którzy wskazali ze swojego grona 4 osoby, które wraz z Panem Rektorem i przedstawicielem Samorządu Doktorantów ustanowią finalny - 24-osobowy skład tego najwyższego w naszej Uczelni gremium.

Laboratoria UMP w walce z SARS-CoV-2

Laboratoria UMP w walce z SARS-CoV-2

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu uruchomił laboratorium diagnostyczne wykonujące badania PCR w kierunku wirusa SARS-CoV-2, wprowadził serologiczne badania identyfikujące przeciwciała IgA i IgG, specyficzne dla koronawirusa SARS-CoV-2 oraz otworzył pierwszy w Poznaniu i Wielkopolsce BEZPŁATNY punkt pobrań drive-thru.

Pomoc w samoocenie własnego stanu zdrowia w czasie epidemii koronawirusa

Pomoc w samoocenie własnego stanu...

Zespół naszego Uniwersytetu we współpracy z firmą CodeLab (tworząca m.in. system WISUS) stworzył serwis dla osób z ostrymi objawami sugerującymi zakażenie wirusem COVID-19. Korzystanie z serwisu jest darmowe i anonimowe. Po wypełnieniu odpowiednich pól można uzyskać zalecenia o postępowaniu oparte na wytycznych Ministerstwa Zdrowia. Serwis dostępny jest pod adresem: https://covid-monitor.org

Przychodzi wena do lekarza

Przychodzi wena do lekarza

Z satysfakcją informujemy, że dr n. med. Halina Bogusz z Katedry i Zakładu Historii i Filozofii Nauk Medycznych została laureatką IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego dla lekarzy im. Prof. Andrzeja Szczeklika „Przychodzi wena do lekarza”, zajmując III miejsce w kategorii "Proza".

Diamentowy Grant

Diamentowy Grant

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego rozstrzygnął dziewiąty już konkurs w ramach programu Diamentowy Grant. Miło nam poinformować, że dwóch studentów naszego Uniwersytetu, Pani Natalia Siminiak oraz Pan Jan Niziński, znaleźli się w gronie 69 laureatów z całej Polski.

Kolejna nominacja - Naukowiec przyszłości

Kolejna nominacja - Naukowiec...

Z satysfakcją informujemy, że dr n. med. Agnieszka Rawłuszko-Wieczorek z Katedry i Zakładu Histologii i Embriologii została nominowana do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020, w kategorii Naukowiec przyszłości. Nominację do nagrody przyznano za realizację projektu pn.: „Regulacja epigenetyczna odpowiedzi na hipoksję w raku jelita grubego”.

Zobacz więcej aktualności
+ Zgłoś wydarzenie