Aktualności

Wykłady otwarte

Wykłady otwarte

Serdecznie zapraszamy do udziału w dwóch wykładach otwartych, które wygłosi Profesor Eli Y. Adashi - Visiting Professor i Doctora Honoris Causa Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiegow Poznaniu.

Honorowy tytuł

Honorowy tytuł

Senat Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Uchwałą nr 78/2016 z dnia 25 maja 2016r., nadał prof. Eli Y. Adashi z Brown University (Providence) tytuł honorowy doktora honoris causa za światowe osiągnięcia w dziedzinie medycyny rozrodu oraz organizacji ochrony zdrowia kobiet i współpracę z Uniwersytetem Medycznym w Poznaniu.

Nowa kadencja

Nowa kadencja

W obecności nowo wybranych prorektorów, kanclerza i rzecznika prasowego odbyło się uroczyste pożegnanie JM Rektora prof. dra hab. Jacka Wysockiego oraz formalne przekazanie obowiązków rektora Jego następcy, prof. dr. hab. Andrzejowi Tykarskiemu, Rektorowi Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu na kadencję 2016-2020.

Jubileusz 60-lecia IFMSA-Poland - największe ogólnopolskie forum lekarzy i studentów medycyny

Jubileusz 60-lecia IFMSA-Poland -...

Uroczysta Gala Jubileuszowa uświetniająca obchody 60-lecia istnienia i działalności Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland odbędzie się 12 listopada 2016 r. w hotelu Novotel Warszawa Centrum.

Historyczna rekonstrukcja

Historyczna rekonstrukcja

Na prośbę telewizji ukraińskiej 1+1, w Katedrze i Zakładzie Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, zespół naukowców pod kierownictwem dr n. biol. Doroty Lorkiewicz-Muszyńskiej podjął się badań identyfikacyjnych szczątków kostnych osobnika płci żeńskiej z sarkofagu Jarosława Mądrego, który znajduje się w Soborze Sofijskim w Kijowie. Poddane badaniom szczątki z sarkofagu Jarosława Mądrego, wielkiego księcia Rusi Kijowskiej, należą prawdopodobnie do jego drugiej żony Ingegerdy Szwedzkiej.

Orientation Days

Orientation Days

Dni Adaptacyjne dla studentów pierwszego roku programów anglojęzycznych są już tradycją. To czas, w którym młodzi ludzie przybywający do nas z odległych nieraz zakątków świata, mają możliwość zapoznać się z Uczelnią i realiami życia w naszym mieście.

Zobacz więcej aktualności
+ Zgłoś wydarzenie