Aktualności

Doktor honoris causa profesor Admir Hadźić

Doktor honoris causa profesor Admir...

Profesor Admir Hadźić, podczas uroczystości w Pałacu Działyńskich, odebrał z rąk JM rektora prof. Jacka Wysockiego tytuł doktora honoris causa naszego Uniwersytetu. Wniosek o nadanie tej zaszczytnej godności, w imieniu środowiska akademickiego polskich anestezjologów, złożyli profesorowie: Jan Drogowski z Collegium Medicum UJ, Hanna Misiołek i Piotr Knapik ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Ewa Mayzner-Zawadzka z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Andrzej Kubler z Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu oraz prof. Leon Drobnik z naszego Uniwersytetu.

Ratownicy na podium

Ratownicy na podium

Trzy dni, siedem zadań, dwadzieścia trzyosobowych zespołów i nieskończona ilość emocji - w dniach 20-22 maja w ośrodku „Orle Gniazdo” na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej odbyły się VII Ogólnopolskie Zawody Uczelni Wyższych w Ratownictwie Medycznym.

Podwójne wyróżnienie

Podwójne wyróżnienie

Student III roku stacjonarnego studium doktoranckiego mgr farm. Michał Prendecki, wykonujący pracę doktorską w Pracowni Neurobiologii, której promotorem jest dr hab. Jolanta Dorszewska, uzyskał I nagrodę w sesji PhD Basic & Preclinical Science oraz stypendium naukowe na staż w Instytucie Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej im. M. Mossakowskiego PAN w Warszawie na konferencji międzynarodowej dla studentów i doktorantów: 12th Warsaw International Medical Congress for young scientists, 12th WIMC, 12-15.05.2016.

Honorowy tytuł

Honorowy tytuł

Senat Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, uchwałą nr 7/2016 z dnia 27 stycznia 2016 r., nadał prof. Admirowi Hadżiciowi, Konsultantowi Kliniki Anestezjologii Szpitala Oost Limburg w Genk (Belgia), tytuł honorowy doktora honoris causa, za Jego zasługi w rozwoju anestezji regionalnej oraz jej doskonaleniu i upowszechnianiu.

Przełomowy moment

Przełomowy moment

Zapraszamy do oglądania cyklu programów prezentujących polskich naukowców i ważne badania naukowe na Platformie Naukowej Interaktywnej Telewizji HD w Sieci PIONIER. Jednym z bohaterów cyklu jest prof. dr hab. Witold Szyfter, kierownik Katedry Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi oraz Onkologii Laryngologicznej i Kliniki Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej.

Lider Nauk Farmaceutycznych

Lider Nauk Farmaceutycznych

Dr n. farm. Tomasz Stefański, adiunkt z Katedry i Zakładu Technologii Chemicznej Środków Leczniczych, otrzymał główną nagrodę i tytuł honorowy Lidera Nauk Farmaceutycznych za pracę doktorską pt. Projektowanie, synteza i ocena aktywności biologicznej tiopochodnych stilbenu.

Zobacz więcej aktualności
+ Zgłoś wydarzenie