Uczelnia się zmienia - UMP 2.0

Aktualności

Uczelnia się zmienia!

Uczelnia się zmienia!

Rozpoczynamy nowy cykl informacji pod hasłem "Uczelnia się zmienia - UMP 2.0", w którym prezentujemy zmiany zachodzące na naszej Uczelni i najważniejsze aktywności organizacyjne. Zmieniamy się, by być wiodącą uczelnią medyczną nie tylko w kraju, ale liczącą się także w świecie.

Honorowy tytuł dla prof. Romana Lesyka

Honorowy tytuł dla prof. Romana...

Rektor, Senat i Dziekan Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu uprzejmie zapraszają na uroczystość nadania tytułu DOKTORA HONORIS CAUSA PROFESOROWI ROMANOWI BOGDANOWICZOWI LESYKOWI.

Dodatkowy nabór na studia 2019/2020

Dodatkowy nabór na studia 2019/2020

Wciąż prowadzimy rekrutację na kierunku NEUROBIOLOGIA - studia stacjonarne drugiego stopnia

Kolejny kamień milowy projektu ORBIS za nami

Kolejny kamień milowy projektu ORBIS...

W ostatnich miesiącach nabrała tempa realizacja kolejnych zadań projektu ORBIS (Horizon 2020 - MSCA-RISE 2017) koordynowanego przez naszą Uczelnię w latach 2018-22. Wydarzeniem, które nie powinno przejść bez echa był bez wątpienia Midterm Meeting (MtM) projektu. Zgodnie z wymaganiami umowy grantowej uczestniczyli w nim przedstawiciele wszystkich beneficjentów: z Finlandii, Irlandii, Niemiec, Republiki Czeskiej, Ukrainy i Polski, instytucji partnerskiej z USA oraz członkowie honorowego Ethics Advisory Board z Polski i USA, a przede wszystkim oficer projektu Pani Berta Viscarra-Mir reprezentująca Research Executive Agency (REA) z Brukseli, tj. instytucję oceniającą przebieg projektu i decydującą o kontynuowaniu jego finansowania.

Zgoda na Centralny Zintegrowany Szpital Kliniczny

Zgoda na Centralny Zintegrowany...

W dniu 8 października Minister Przedsiębiorczości i Technologii Pani Jadwiga Emilewicz poinformowała o pozytywnej decyzji Premiera Mateusza Morawieckiego dotyczącej budowy Centralnego Zintegrowanego Szpitala Klinicznego w Poznaniu. Projekt został włączony do wykazu prac Rady Ministrów. Oznacza to, że w ciągu najbliższych tygodni uchwalony zostanie szczegółowy budżet inwestycji na najbliższe lata.

Inauguracja roku akademickiego

Inauguracja roku akademickiego

W Auli UAM, 2 października, odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2019-2020. Uroczystość prowadził JM Rektor, profesor Andrzej Tykarski. Przywitał licznie zgromadzonych gości, w tym: Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwigę Emilewicz, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Zdrowia Sławomira Gadomskiego, posłów, senatorów, przedstawicieli władz regionu i miasta, zaprzyjaźnionych uczelni, oraz pracowników i studentów naszego Uniwersytetu.

Zobacz więcej aktualności
+ Zgłoś wydarzenie