Aktualności

Zbadaj się! Koronawirus SARS-CoV-2

Zbadaj się! Koronawirus SARS-CoV-2

Uczelniane Laboratorium Koronawirusa (ULKa), Laboratorium Przeciwciał Koronawirusa (LePKa), Mobilny Punkt Pobrań drive-thru, pomoc w samoocenie własnego stanu zdrowia (COVID-19 MONITOR).

Onkogranty

Onkogranty

Fundacja Polska Liga Walki z Rakiem rozstrzygnęła piątą edycję konkursu Onkogranty. Jednym ze zwycięzców w kategorii "Nowotwór jako choroba przewlekła" został projekt "Obrazy chorób onkologicznych w polskiej kinematografii. Rola kultury popularnej w kształtowaniu społecznego obrazu raka" realizowany przez dr. hab. Jana Domaradzkiego z Katedry Nauk Społecznych i Humanistycznych.

Prawne i medyczne wyzwania pandemii

Prawne i medyczne wyzwania pandemii

Publikacja naukowa pt. „Prawne i medyczne wyzwania pandemii” pod redakcją naukową prof. UAM dr hab. Joanny Długosz-Jóźwiak i prof. UMP dr hab. n. med. Elżbiety Paszyńskiej, stanowi rezultat współpracy naukowej pomiędzy naszą Uczelnią a Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza.

Ostatnie pożegnanie

Ostatnie pożegnanie

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 24 stycznia 2022 r. zmarł śp. mgr Zbigniew Domaradzki, wieloletni nauczyciel akademicki, ceniony przez pokolenia studentów UMP wykładowca języka angielskiego w Studium Języków Obcych. Rodzinie składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Minister Zdrowia na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Minister Zdrowia na Uniwersytecie...

W dniu 24 stycznia gościliśmy Ministra Zdrowia dr. Adama Niedzielskiego, który spotkał się z przedstawicielami Senatu UMP oraz studentami naszej Uczelni. Wizyta była okazją do prezentacji Pakietu dla Młodych - działań resortu podejmowanych w odpowiedzi na postulaty studentów uczelni medycznych. Minister Zdrowia wskazał, że poza walką z pandemią resort skupia się także na rozwoju kadr medycznych, a priorytetem jest właśnie inwestowanie w ludzi w systemie opieki medycznej. Jak przekonaliśmy się wielokrotnie podczas pandemii - głównym deficytem, który nie pozwala w odpowiednim stopniu reagować, wykorzystywać infrastruktury, są ludzie - zaznaczał dr Adam Niedzielski. Dlatego też Ministerstwo przygotowało rozwiązania, które zarówno mają zachęcać do studiowania medycyny, jak i szereg zmian w toku studiów.

Prof. Marek Ruchała światowym ekspertem

Prof. Marek Ruchała światowym...

Prof. dr hab. Marek Ruchała, Kanclerz Nauk Medycznych, Kierownik Katedry i Kliniki Endokrynologii, Przemiany Materii i Chorób Wewnętrznych uznany został światowym ekspertem w dziedzinie chorób tarczycy. Uplasowanie w gronie 0,1% światowych naukowców publikujących na temat chorób tarczycy w ciągu 10 lat jest wynikiem algorytmów opartych na PubMed firmy Expertscape https://expertscape.com/ex/thyroid+diseases/c/eur.

Zobacz więcej aktualności