NIE DAMY SIĘ W UMP

Aktualności

Nie damy się w UMP. Dziennik stanu epidemii koronawirusa

Nie damy się w UMP. Dziennik stanu...

Szanowni Państwo, Pracownicy i Studenci Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu! UMP powoli wraca do normalności, co potocznie nazywa się procesem „odmrażania Uczelni”. Najlepszym tego symbolem jest powrót do zajęć stacjonarnych studentów ostatnich lat studiów licencjackich, magisterskich lub jednolitych. To dla nich, w oparciu o Zarządzenie nr 52/2020 z dnia 28 maja br., w porozumieniu z dyrektorami, otwieramy część szpitali klinicznych. Otwieramy również Centrum Symulacji Medycznej, Centrum Innowacyjnych Technik Kształcenia oraz Bibliotekę Główną. O organizacji pracy w tej ostatniej instytucji pisze Roma Hajduk. Przypominam, że pozostałe nasze budynki dydaktyczne są nadal zamknięte dla studentów i nie możemy w nich (nawet w ograniczonym zakresie) przeprowadzać zajęć, zaliczeń oraz egzaminów.

Władze Prorektorskie i Kanclerskie

Władze Prorektorskie i Kanclerskie

W dniu 3 czerwca br. Senat UMP pozytywnie zaopiniował kandydatury trzech kanclerzy oraz sześciu prorektorów w naszej Uczelni. Funkcję Kanclerza Kolegium Nauk Medycznych będzie nadal pełnił prof. Marek Ruchała, a Kanclerza Kolegium Nauk o Zdrowiu - prof. Jarosław Walkowiak. Na stanowisku Kanclerza Kolegium Nauk Farmaceutycznych, miejsce prof. Lucjusza Zaprutko, który z mocy Ustawy nie mógł już kandydować, zajęła prof. Judyta Cielecka-Piontek. Od 1 września 2020 funkcję Prorektora ds. Studenckich sprawował będzie prof. Edmund Grześkowiak, a Prorektora ds. Dydaktyki - prof. Małgorzata Kotwicka.

Laboratoria UMP w walce z SARS-CoV-2

Laboratoria UMP w walce z SARS-CoV-2

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu uruchomił laboratorium diagnostyczne wykonujące badania PCR w kierunku wirusa SARS-CoV-2, wprowadził serologiczne badania identyfikujące przeciwciała IgA i IgG, specyficzne dla koronawirusa SARS-CoV-2 oraz otworzył pierwszy w Poznaniu i Wielkopolsce BEZPŁATNY punkt pobrań drive-thru.

Pomoc w samoocenie własnego stanu zdrowia w czasie epidemii koronawirusa

Pomoc w samoocenie własnego stanu...

Zespół naszego Uniwersytetu we współpracy z firmą CodeLab (tworząca m.in. system WISUS) stworzył serwis dla osób z ostrymi objawami sugerującymi zakażenie wirusem COVID-19. Korzystanie z serwisu jest darmowe i anonimowe. Po wypełnieniu odpowiednich pól można uzyskać zalecenia o postępowaniu oparte na wytycznych Ministerstwa Zdrowia. Serwis dostępny jest pod adresem: https://covid-monitor.org

V Edycja Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej dla Młodzieży Licealnej - part 1

V Edycja Światowego Dnia Zdrowia Jamy...

W czwartek 28 maja br. odbyło się niecodzienne spotkanie. Prawie dziewięćdziesięciu licealistów z 5 zaprzyjaźnionych szkół patronackich miało okazję uczestniczyć w jubileuszowej V już edycji obchodów Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej, które wypadają co roku w połowie marca. W tym czasie uczniowie zaproszonych liceów odwiedzają budynek Uniwersyteckiego Centrum Stomatologii, aby wziąć udział w akcji profilaktyczno-edukacyjnej. Tegoroczna edycja, ze względu na pandemię koronawirusa, nie mogła planowo mieć miejsca w murach akademickich, dlatego została przeniesiona do przestrzeni wirtualnej. Patronat nad wydarzeniem objął JM Rektor prof. dr hab. Andrzej Tykarski, a partnerem akcji jest niezmiennie firma Colgate.

Komunikat Rektora w sprawie organizacji pracy Uczelni w czasie epidemii COVID-19 z dnia 28 maja 2020 r.

Komunikat Rektora w sprawie...

Szanowni Państwo, Pracownicy i Studenci Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu! Nasza Uczelnia - zgodnie z ostatnim Rozporządzeniem Ministra Zdrowia - stopniowo powraca do działalności. Nadal musimy zachować bezpieczeństwo i przestrzegać zasad reżimu sanitarnego, o co Państwa proszę. Naszą powinnością jest wspólne zadbanie o minimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2. Zajęcia dydaktyczne w znacznej części kontynuowane będą w formie zdalnej. Umożliwiamy jednak realizację części zajęć klinicznych i zajęć w Centrum Symulacji Medycznej, zdając sobie sprawę jak ważne jest nabycie umiejętności praktycznych w zawodach medycznych.

Zobacz więcej aktualności
+ Zgłoś wydarzenie