Aktualności

Zbadaj się! Koronawirus SARS-CoV-2

Zbadaj się! Koronawirus SARS-CoV-2

Uczelniane Laboratorium Koronawirusa (ULKa), Laboratorium Przeciwciał Koronawirusa (LePKa), Mobilny Punkt Pobrań drive-thru, pomoc w samoocenie własnego stanu zdrowia (COVID-19 MONITOR).

Studenckie koła naukowe tworzą innowacje

Studenckie koła naukowe tworzą...

Z radością informujemy, że działalność 3 naszych Studenckich Kół Naukowych uzyskała dofinansowanie w konkursie organizowanym w ramach programu „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”. Minister Edukacji i Nauki zakwalifikował do finansowania 128 projektów na łączną kwotę 6 590 695,49 zł. Laureatami z ramienia UMP zostali: Studenckie Koło Naukowe Neurofizjologów przy Zakładzie Patofizjologii Narządu Ruchu - Diagnostyka neurofizjologiczna Zespołu Górnego Otworu Klatki Piersiowej (37 624,00 zł). Studenckie Koło Naukowe „Herba” przy Katedrze i Zakładzie Farmakognozji - Infuzje ziołowe jako wsparcie leczenia cukrzycy typu II (57 500,00 zł). Studenckie Koło Naukowe „Biosfera” przy Katedrze i Zakładzie Chemii Klinicznej i Diagnostyki Molekularnej - Określenie profilu miRNA jako elementu diagnostyki i terapii w chorobach nowotworowych (70 000,00 zł).

Minimalnie inwazyjne zabiegi w szpitalu przy ul. Polnej

Minimalnie inwazyjne zabiegi w...

W dniu 07.05.2021 r. w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym odbyły się kolejne warsztaty „Histeroskopia diagnostyczna i operacyjna w znieczuleniu miejscowym”. Prof. Maciej Wilczak wraz z zespołem Kliniki Zdrowia Matki i Dziecka „krok po kroku” przedstawili najnowsze techniki i zasady stosowane w nowoczesnej histeroskopii diagnostycznej i operacyjnej wykonywanej w znieczuleniu miejscowym. Ten rodzaj minimalnie inwazyjnych zabiegów wykonywanych we wnętrzu jamy macicy nie wymaga znieczulenia ogólnego!!!

Dzień Sportu 2021

Dzień Sportu 2021

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Sportu UMP, czyli doroczne święto miłośników zdrowej aktywności. Studium Wychowania Fizycznego i Sportu zaprasza 13 maja 2021 r. wszystkich pracowników i studentów do współzawodnictwa w Maratonie Fitnessu oraz Mistrzostwach UMP w pompkach kobiet i mężczyzn. Rywalizacja oraz zapisy odbędą się za pośrednictwem platformy Microsoft Teams (zespół DZIEŃ SPORTU_2021). Na zgłoszenia czekamy do 13 maja 2021 r. do godz. 10:45.

Aktualny nabór na studia podyplomowe UMP

Aktualny nabór na studia podyplomowe...

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu zaprasza do udziału w studiach podyplomowych. W aktualnej ofercie edukacyjnej nabór aż na 15 kierunków!

Być jak Mayo...

Być jak Mayo...

Kolejny rok z rzędu Mayo Clinic zostało ogłoszone najlepszym szpitalem w Stanach Zjednoczonych. Każdego roku do Mayo Clinic zgłasza się przeszło milion pacjentów, szczególnie tych najtrudniejszych i najbardziej złożonych przypadków z wszystkich stanów USA oraz blisko 140 krajów świata. Sieć systemów zdrowotnych Mayo Clinic zatrudnia ponad 65 tysięcy pracowników i przynosi roczny dochód rzędu 14 miliardów dolarów. To miejsce największych odkryć współczesnej medycyny i jedno z najlepszych miejsc pracy na świecie.

Zobacz więcej aktualności
+ Zgłoś wydarzenie