Ostatnie pożegnanie

Z głębokim żalem i poczuciem niepowetowanej straty zawiadamiam o śmierci

prof. zw. dr. hab. n. med. WITOLDA WOŹNIAKA,

emerytowanego wieloletniego kierownika Katedry i Zakładu Anatomii Prawidłowej, prodziekana Wydziału Lekarskiego w latach 1975-81, dziekana Wydziału Lekarskiego w latach 1982-84, prorektora ds. dydaktyczno-wychowawczych Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu w latach 1987-90, członka Senatu Uczelni w latach 1981-1990 i  1998-2004, laureata Złotego Lauru Akademickiego, członka licznych krajowych i międzynarodowych towarzystw naukowych, laureata nagród Ministra Zdrowia za osiągnięcia naukowe i dydaktyczne.

Odszedł  znakomity naukowiec, ale przede wszystkim wspaniały nauczyciel akademicki wielokrotnie nagradzany przez studentów dyplomami za wyróżniający się proces dydaktyczny, nagrodą im. Biegańskiego oraz Orderem Uśmiechu, laureat międzynarodowej nagrody Innovative Excellence in Teaching, Learning and Technology, odznaczony za całokształt swej działalności Krzyżem Oficerskim i Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, odznaką Za Wzorową  Pracę w Służbie Zdrowia.

Pogrzeb odbędzie się w piątek 18 marca br. o godzinie 13:50 na Cmentarzu Junikowo.

/-/ prof. dr hab. Jacek Wysocki