Z radością informujemy, że artykuł pt. "mRNA vaccines: The future of prevention of viral infections?", którego pierwszym i korespondencyjnym autorem jest dr hab. Piotr Rzymski, prof. UMP z Zakładu Medycyny Środowiskowej, został wyróżniony jako najczęściej cytowana oraz najczęściej czytana publikacja roku 2023 w Journal of Medical Virology - renomowanym czasopiśmie wirusologicznym wydawnictwa Wiley. Journal of Medical Virology od lat znajduje się w 1. kwartylu (Q1) w kategorii Virology według bazy Journal Citation Reports, co dodatkowo podkreśla prestiż osiągnięcia.
W dniach 25-26 marca 2025 roku prof. dr hab. med. Dominika Kanikowska, pełnomocnik Rektora UMP ds. współpracy z Aichi Medical University w Japonii, odbyła wizytę na Uniwersytecie Medycznym Aichi. Celem wizyty była kontynuacja i rozwój współpracy akademickiej pomiędzy naszą uczelnią a japońskim partnerem.
Z radością informujemy, że 9 kwietnia 2025 roku Pan dr hab. Krzysztof Kus, prof. UMP, objął funkcję Prezesa Polskiego Towarzystwa Farmakoekonomicznego (PTFe) z siedzibą w Warszawie na kadencję 2025-2029. To zaszczytne stanowisko Pan Profesor przejął z rąk dotychczasowego Prezesa, prof. Marcina Czecha. Dr hab. Krzysztof Kus, prof. UMP, kierownik Katedry i Zakładu Farmakoekonomiki i Farmacji Społecznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, od wielu lat jest aktywnie zaangażowany w pracę na rzecz Towarzystwa. Jako wieloletni działacz PTFe oraz członek Zarządu pełniący przez ostatnie cztery lata funkcję Prezesa Elekta, współorganizował coroczne Międzynarodowe Konferencje Naukowe Polskiego Towarzystwa Farmakoekonomicznego ISPOR w Warszawie.
W dniach 2-3 kwietnia 2025 roku, zespół lekarzy z Kliniki Chorób Kręgosłupa i Ortopedii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu uczestniczył w jednej z najważniejszych konferencji naukowych w dziedzinie ortopedii dziecięcej - EPOS 2025, organizowanej w tym roku w malowniczej Tuluzie we Francji. EPOS (European Paediatric Orthopaedic Society) skupia ekspertów z całego świata, zajmujących się diagnostyką i leczeniem schorzeń narządu ruchu u dzieci i młodzieży.
W sobotę, 5 kwietnia, w przenikliwie chłodnej aurze, zakończyła się w Puszczy Zielonce gra terenowa realizowana metodą symulacji wysokiej wierności, kończąca cykl zajęć fakultatywnych pt.: „Refugee and migrant health in practice”. W tegorocznej - czternastej już edycji (kurs zapoczątkowany został w 2011 roku) - brały udział dwie grupy studentów kierunku lekarskiego Centrum Nauczania w Języku Angielskim, a także kilkoro zaangażowanych studentów z Wydziału Nauk o Zdrowiu.
3 kwietnia 2025 roku w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu odbyła się Ogólnopolska Konferencja "Skuteczne metody prewencji nowotworów filarem poprawy zdrowia Polaków". Wydarzenie zgromadziło wybitnych ekspertów z dziedziny onkologii, medycyny oraz edukacji zdrowotnej, a także przedstawicieli instytucji publicznych i organizacji pozarządowych.
Wpisz szukaną frazę np. nazwisko, przedmiot czy interesującą Cię dziedzinę.