Spotkanie z niespotykanymi - V poznański Dzień Chorób Rzadkich

Data wydarzenia: 24 lutego 2024

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do udziału w studenckiej konferencji pt.: "Spotkanie z niespotykanymi - V poznański Dzień Chorób Rzadkich" organizowanej przez Studenckie Koło Naukowe Genetyki Medycznej oraz Katedrę i Zakład Genetyki Medycznej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Konferencja odbędzie się 24 lutego 2024 roku w formie online na platformie ClickMeeting. Patronat naukowy nad konferencją objął prof. dr hab. n. med. Maciej Krawczyński, Kierownik Katedry i Zakładu Genetyki Medycznej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Konsultant Wojewódzki w dziedzinie genetyki klinicznej dla województwa lubuskiego.

Spotkanie z niespotykanymi to cykl wydarzeń, które organizujemy co roku celem szerzenia wiedzy o chorobach rzadkich. W lutym 2024 roku odbędzie się już V poznański Dzień Chorób Rzadkich, niezmiennie otwierający drzwi do tak trudnego i wymagającego szczególnej wiedzy zagadnienia. Z racji tego, że jest to konferencja studencka postanowiliśmy popularyzować i upowszechniać temat chorób rzadkich przede wszystkim wśród młodych adeptów sztuki lekarskiej. Schorzenie uznaje się za chorobę rzadką, jeśli dotyka ono nie więcej niż 5 na 10.000 osób, stąd bardzo ważnym aspektem jest przedstawienie jak największej ilości takich przypadków. Znaczną część tego wydarzenia stworzą studenci kierunków medycznych z całej Polski, którzy będą mogli przedstawić w formie prezentacji multimedialnej swoje doświadczenie z pacjentem cierpiącym na chorobę rzadką.

Część drugą konferencji przejmą przedstawiciele stowarzyszeń na rzecz osób z chorobami rzadkimi oraz osoby właśnie dotknięte unikatowym schorzeniem. Przybliżą oni codzienność i problemy, z którymi się borykają bohaterowie naszego wydarzenia. Spotkanie z Niespotykanymi ma szczególne znaczenie nie tylko dla lokalnej społeczności regionu Wielkopolskiego, lecz także dla całej Polski. Poprzez szerzenie wiedzy o chorobach rzadkich możemy pomóc niejednej osobie - dając wsparcie i życzliwość, a przede wszystkim zrozumienie nieznanego.

Konferencja skierowana jest do studentów, lekarzy, diagnostów, biotechnologów, ludzi zajmujących się nauką oraz wszystkich zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy z zakresu medycyny na poziomie eksperckim, jak i ogólnym.

Serdecznie zachęcamy do przesyłania abstraktów – można to zrobić w terminie od 2 stycznia do 22 stycznia 2024r. (formularz zgłoszeniowy).

Najświeższe informacje nt. konferencji oraz regulamin uczestnictwa aktywnego można znaleźć na stronie wydarzenia na Facebooku.

Do zobaczenia na Konferencji!

Organizatorzy Konferencji „Spotkanie z niespotykanymi – V poznański Dzień Chorób Rzadkich”
Studenckie Koło Genetyki Medycznej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
E-mail: genetykamedyczna.sknump@gmail.com